Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSП`ятниця, 26.04.2024, 15:42

Петриківська філія Петриківського опорного закладу освіти І-ІІІ ступенів Петриківської селищної ради


Share |
Твоя мова
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [19]
Для батьків [1]
Цікава інформація [27]
Класному керівнику [5]
Методична робота [13]
Сценарії свят [1]
Виховання [1]
Для учнів [1]
Психологія [0]
Умілим ручкам [3]
Критерії оцінювання [3]
ДПА [0]
Дніпропетровщина
Точний час
Храм
 СВЯТО-ПОКРОВСЬКИЙ СОБОР
Цікавинки
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 118
Статистика




Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Cьогодні були на сайті

Гість,

Каталог статей

Головна » Статті » Класному керівнику

Єдиний урок до 80-ї річниці Дніпропетровської області
Мета: розширити та доповнити знання дітей про рідну Дніпропетровщину; сприяти розвитку пізнавального інтересу школярів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов та гордість за рідний край.
Обладнання: адміністративна карта Дніпропетровської області; малюнки герба і прапора Дніпропетровської області, малюнки гербів районних центрів, запис пісні про Дніпропетровськ.

Хід заходу

Вчитель: В цьому році 27 лютого прадавня козацька земля відзначатиме 80-річний ювілей утворення нашої прекрасної і неповторної Дніпропетровської області.
Ми з неприхованою гордістю говоримо про свою 80-річну історію: це були по-справжньому великі роки становлення, зміцнення, злету, важких воєнних випробувань, повоєнної відбудови, твердого поступу вперед і вже у наші дні – утвердження нової незалежної України. Традиційно вона була й залишається провідним регіоном своєї держави, а її економічний розвиток значною мірою визначає загальну ситуацію в країні. Здобутки Дніпропетровської області з багатьох показників кращі в Україні, нині тут успішно відроджується її історичне минуле, духовне й культурне життя.
Учень. Дніпропетровщина – перлина України. Вона має багату і славну історію, яка сягає у сиву давнину століть і тисячоліть.
Учень. Перші сліди пралюдини, знайдені тут, відносяться ще до епохи раннього кам’яного віку, вже понад 100 тисяч років тому наш край був заселений.
Учень. Учені вважають, що саме на Подніпров’ї ще 6 тисяч років тому вперше були приручені коні. В курганах на території Новомосковського району знайдені чотириколісні вози, одні з найстаріших у Східній Європі. Знахідки археологів, серед них всесвітньо відомі золоті пектораль з Товстої Могили та гребінь з кургану Солоха, свідчать не тільки про високий рівень матеріальної культури племен, які населяли Придніпров’я, а й про їх високу духовну культуру.
Учень. Перед Великою Вітчизняною війною у Дніпропетровській області налічувалося 7 міст обласного підпорядкування та 26 районів. На 1991 рік в області було вже 13 міст обласного підпорядкування та 20 районів. За останні десять років відновлено 2 райони – Петриківський та Юр’ївський. Сьогодні в області 22 адміністративних райони, 21 місто (у тому числі 13 обласного підпорядкування), 47 селищ міського типу і 1440 сільських населених пунктів.

Вчитель: Розглянемо карту Дніпропетровської області.
На ній ви побачите районні центри нашої області. Які з цих назв вам знайомі? (Відповіді дітей)



Вчитель: Сьогодні ми з вами будемо подорожувати рідним краєм за допомогою цієї карти, яку ми прикрасимо гербами районів. (Підготовлені учні коротко розповідають про райони та прикріплюють герби на карту.)
Учень. Криничанський район знаходиться в правобережній частині Дніпропетровської області і займає площу 167,5 тис. га., був створений у 1923 році. Адміністративний центр району - селище Кринички. Основне в економіці Криничанського району - виробництво продукції сільського господарства.



Учень. Павлогра́дський райо́н із центром у м. Павлограді розташований на сході Дніпропетровської області, створено в 1923 році. Останнім часом інтенсивно розвивається сільське господарство і промисловість. На території району споруджено 7 шахт: ім. Героїв Космосу, «Павлоградська», «Благодатна» та ін., збагачувальну фабри



Учень. П'ятиха́тський райо́н — район, розташований у північно-західній частині Дніпропетровської області. Межує із Кіровоградською областю. Районний центр — місто П'ятихатки. Найважливішою галуззю економіки району є сільське господарство. У районі створено 2 племінні ферми з вирощування свиней та птиці.



Учень. Апостолівський район розташований на півдні Дніпропетровської області. Адміністративний центр місто Апостолове. З природних ресурсів у районі є запаси марганцевих руд, боксити, глина, руда, кварц, буре вугілля, граніт, вапняк. Видобувають граніт і глину.



Учень. Василькі́вський райо́н створений у 1923 році. Він розташований у південно-східній частині Дніпропетровської області. Район — сільськогосподарський, поширене вирощування зерно-кормових культур та м'ясо-молочне тваринництво.



Учень. Верхньодніпро́вський райо́н — район в північно-західній частині Дніпропетровської області України, розташований на правому березі Дніпра. Гордістю району є колектив ВАТ «Дніпровський крохмало-патоковий комбінат» — одне з найпотужніших підприємств харчової промисловості України, який своєю продукцією забезпечує виробництво практично всіх вітчизняних кондитерських фабрик.



Учень. Дніпропетро́вський райо́н — район навколо обласного центру Дніпропетровської області України. Створений в 1965 році. У районі діють 12 будівельних організацій та 16 промислових підприємств. Сьогодні район об'єднує всі приміські господарства і недаремно придбав славу сільськогосподарського «цеху» двох потужних індустріальних центрів — Дніпропетровська та Дніпродзержинська, забезпечуючи ці міста овочевою та молочною продукцією. Господарства району спеціалізуються: у землеробстві — на вирощуванні зерна, особливо озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику та цукрових буряків; у тваринництві — на виробництві молока, м'яса, яєць.



Учень. Криворі́зький райо́н розташований на північному заході Дніпропетровської області. Районний центр — м. Кривий Ріг(найбільше місто України). Утворений в 1925 році. У районі ведеться промислове видобування залізної руди (Північний гірничо-збагачувальний комбінат) та каменю будівельного місцевого значення (Коломоєвський кар'єр).



Учень.Магдали́нівський райо́н — район розташований на півночі Дніпропетровської області. Адміністративний центр — селище міського типу Магдалинівка. Гарний чорнозем дає високі врожаї зернових культур, надра — великі запаси газу, є нафта: в річках — риба, в заплавах — величезна кількість диких качок та гусей, у лісі — багато дичини — від зайця до лося. У лісному масиві села Степанівка, площа якого складає 623,8 га, є заповідник. Район називають перлиною Дніпропетровщини.



Учень. Межівськи́й райо́н розташований у південно-східній частині Дніпропетровської області. Основні галузі сільського господарства — рослинництво та м'ясо-молочне тваринництво. У районі працюють 3 промислових підприємства — хлібокомбінат, ЗАТ «Ренклод» (соняшникова олія, борошно, крупи, хлібобулочні вироби, плодоовочеві консерви), ВАТ «Межівський сирзавод».



Учень. Ні́копольський райо́н — район, розташований на півдні Дніпропетровської області. Адміністративний центр місто Нікополь. У надрах Нікопольщини залягають багаті поклади марганцевої руди і граніту. Нікопольщина була центром запорізького козацтва, де протягом більше двохсот років знаходились п'ять з восьми Запорозьких Січей.



Учень. Новомоско́вський райо́н — район розташований на півночі Дніпропетровської області. Районний центр — місто Новомосковськ. Район багатий на корисні копалини. Освоєно Багатське газоконденсатне родовище, розвідані великі запаси коксівного вугілля, нафти. На території району налічується 35 сільськогосподарських підприємств і 300 фермерських господарств, 6 промислових підприємств, які виробляють металоконструкції, збірний залізобетон, займаються виробництвом цукру, мінеральної води та безалкогольних напоїв, плодоовочевих консервів та соків, виробляють трикотажну продукцію.



Учень. Петропа́влівський райо́н (районний центр — смт Петропавлівка) розташований у степовій зоні, у східній частині Дніпропетровської області. Район — сільськогосподарський, поширене вирощування зерно-кормових культур та м'ясо-молочне тваринництво.У районі функціонують 4 промислових підприємства. Також на його території розташовано 5 шахт.



Учень. Покро́вський райо́н — район розташований на південному сході Дніпропетровської області. Адміністративний центр — селище міського типу Покровське. У районі 5 промислових підприємств, найбільше з яких — Просянський гірничо-збагачувальний комбінат. Основна його продукція — каолін мокрого та сухого збагачення для паперової, фарфорової, парфумерної, гумотехнічної, кабельної та інших галузей промисловості. Сільськогосподарське виробництво характеризується зерно-м'ясо-молочним напрямком.



Учень. Сине́льниківський райо́н — район розташований у центральній частині Дніпропетровської області. Адміністративний центр — місто Синельникове. Синельниківщина — аграрний район. Господарства району спеціалізуються у зерновому і м'ясо-молочному напрямках з виробництвом технічних культур. У районі працюють арматурний завод, 3 хлібоприймальних підприємства, насіннєва станція.



Учень. Солоня́нський райо́н — район, розташований на півдні центральної частини Дніпропетровської області. Адміністративний центр — селище міського типу Солоне. З корисних копалин є родовища силікатних нікелевих руд, будматеріалів (глина, граніт, бут, щебінь, камінь будівельний) та бурого вугілля. Основною галуззю в районі є сільськогосподарське виробництво. На території району розташовані три промислових підприємства: ТОВ «Завод Полімердеталь», ВАТ «Солонянський молокозавод» та Солонянська виправна колонія.



Учень. Софі́ївський райо́н — район Дніпропетровської області розташований у південно-західній її частині. Утворений у 1923 році. Районний центр селище міського типу Софіївка. Є дані про родовища вапна, червоної глини, річкового піску, граніту. Економічну основу району забезпечує аграрний сектор та промисловість.



Учень. Томаківський район — козацький край, розташований у південно-східній частині Дніпропетровської області. Районний центр — Томаківка. Основою економіки Томаківського району є сільськогосподарське виробництво.



Учень. Царича́нський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця на крайньому північному заході Дніпропетровської області України. Районний центр — смт Царичанка, Відома своїми смаковими та цілющими якостями мінеральна Царичанська вода. Економічну основу району складає сільськогосподарське виробництво. Чотири заповідні зони: гора Калитва, озеро «Довге», урочище «Лілея» та декоративний сад.



Учень. Широ́ківський райо́н є південним приміським районом Кривого Рогу. У його центрі лежить місто Інгулець — частина Кривого Рогу. Районний центр: Широке. Економічну основу району забезпечує аграрний сектор та промисловість.



Учень. Ю́р'ївський райо́н — район, розташований на сході Дніпропетровської області. Юр'ївський район створено в 1991 році шляхом виділення з Павлоградського району. Агропромисловий комплекс району впевнено розвивається, відроджуючи минулу славу Юр'ївщини — краю хліба, добрих справ і хороших людей.



Учень. Рідний наш Петрикі́вський райо́н — район, розташований у північно-західній частині Дніпропетровської області. Адміністративний центр — селище міського типу Петриківка. Відновлений район у 1991 році. Район сільськогосподарський. Основні галузі сільського господарства: рослинництво, тваринництво, переробка. Загальновідоме своїми художніми виробами творче об'єднання «Петриківка». Будівельними організаціями району збудовано один із кращих в області Кирилівський ясла-садок та Чаплинську середню школу, районний вузол зв'язку.



Вчитель. Дніпропетровщині усього лише 80 років. Яка вона молода, а стільки побудовано, відкрито й досягнуто! Металургія, машинобудування, добуток вугілля, космос, чорноземи, Дніпро й багато-багато іншого. Візитною карткою не лише Дніпропетровщини, але й усієї України, є центр народної творчості «Петриківка». Але найдорожче - це люди.
З Дніпропетровщиною пов’язані імена багатьох видатних діячів науки, культури, мистецтва, громадських діячів. Золотими літерами вписав своє ім’я в історію краю Олександр Поль. Довгий час жив і працював видатний історик Дмитро Яворницький. Тут народилась всесвітньо відома письменниця-теософ Олена Блаватська. На берегах Дніпра побували Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Ілля Рєпін, Іван Карпенко-Карий. Оспівували наш край поет і фольклорист Іван Манжура та письменник Андріан Кащенко. З Дніпропетровщиною пов’язані також імена сучасних видатних українських письменників нашого краю Олеся Гончара і Павла Загребельного. Багато видатних вчених розвивали науку на теренах нашого краю – Ярослав Грдина, Іван Акинфієв, Лев Писаржевський, Олександр Чекмарьов, Олександр Терпигорєв, Антін Синявський.

Учень. Широкий степ, високе небо,
Дніпра - Славути водограй…
З усіх доріг спішу до тебе,
Мій, серцю любий, рідний край.

Учень. Горнусь до вишні і тополі,
Що у твоїм ростуть краю.
Тебе і в радості, і в болі, -
Люблю, як матінку свою.

Учень. Дніпропетровщина моя,
Ти - зірка величі країни!
Ми з покоління в покоління,
Усі разом - одна сім'я!

Учень. Ми всі великою сім'єю
Разом долаємо біду,
I я пишаюся землею,
Якої - в світі не знайду!

Учень. Ми тут будуємо ракети,
Тут ростимо своїх дітей.
I тут - майбутні наші злети
Ще не народжених ідей!

Учень. Дніпропетровщина моя!
Землі ріднішої немає!
Тут дух козацький - не вмирає!
Бо тут живемо - ти і я.

Вчитель. Славну історію краю гідно продовжують сучасники. Вшанований Дніпропетровський край працею ракетобудівників і хлібодарів, педагогів і лікарів. Славетний він науковцями і робітниками, ветеранами й молоддю. Потенціал області в усі часи служив на благо народу України. Так було! Так є! І так завжди буде!

ДОДАТОК



Герб Дніпропетровської області



Прапор Дніпропетровської області
Категорія: Класному керівнику | Додав: NLO (10.02.2012)
Переглядів: 5427 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
-
Головна » »
Переглядів: | Додав:
Міні профіль
Гость

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:15:42

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Наша адреса

51800

Дніпропетровська обл.

Петриківський район

смт. Петриківка

вул. Шевченка б.3

тел. 2-17-85
Щоденик
Електронні щоденники
 «Для Вас батьки»
Сайти Петриківщини
Пошук
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2024