Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSНеділя, 16.12.2018, 13:09

Петриківська філія Петриківського опорного закладу освіти І-ІІІ ступенів Петриківської селищної ради


Share |
Твоя мова
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [19]
Для батьків [1]
Цікава інформація [27]
Класному керівнику [5]
Методична робота [12]
Сценарії свят [1]
Виховання [1]
Для учнів [1]
Психологія [0]
Умілим ручкам [3]
Критерії оцінювання [3]
ДПА [0]
Дніпропетровщина
Точний час
Храм
 СВЯТО-ПОКРОВСЬКИЙ СОБОР
Цікавинки
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 115
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Cьогодні були на сайті

Гість,

Каталог статей

Головна » Статті » Для батьків

Розмова з батьками про права їх дітей

 Саме у себе вдома діти найменше захищені. Там вони проводять найбільше часу, там їх думку найменше враховують, там вони заледве можуть вплинути на заведені правила і взаємини. Саме у себе вдома біля половини дітей потерпають від тютюнового диму.

   Батьківські збори - чудова можливість покращити ситуацію. На таку розмову, звичайно, нелегко буде настроїтись втомленим після робочого дня мамам і татам. Але педагог, звертаючись до батьків, не виховувати їх збирається, а пропонує разом вирішити проблему захворюваності в класі. Наприклад, він може сказати: "За останній місяць на респіраторні захворювання хворіло більше половини класу. Ви, напевне, знаєте, що 40% всіх захворювань бронхів, вуха-горла-носа, випадків загострення астми, карієсу у дітей викликані вимушеним вдиханням тютюнового диму. Дуже важливо змінити існуючу ситуацію, особливо зараз, коли дитячі організми ослаблені і екологічною ситуацією, і авітамінозом…". Батьки старших підлітків незмінно хвилюються про те, що діти починають чи можуть почати курити. Питання про це можуть стати чудовим початком розмови про пасивне куріння і про куріння навколишніх дорослих, адже діти курять тому, що курять дорослі.


  Добре для початку дискусії запропонувати їх увазі складну ситуацію, неоднозначне твердження, як ті, які ми наводимо нижче. І навіть коли ці історії дещо віддалені від реального побуту батьків підлітків, вони дають можливість на чужому прикладі краще побачити свої помилки. Далі відбувається бурхливе обговорення, і за допомогою ваших вчасно наданих фактів, батьки можуть самі прийти до вражаючих висновків, як змінити ситуацію на краще. Навіть роздуми мами про те, як звільнити кухню від куріння батька - величезний крок до Оселі, Вільної від Тютюнового Диму. В такій розмові не варто ставити собі за мету загальне припинення куріння. Наше головне завдання - дати батькам зрозуміти, що здоров'я і права дитини страждають, якщо хтось поруч курить. 

Пропонуємо декілька зав'язок розмови з питаннями для направлення дискусії.

Поважай мої права, не кури вдома!


Це розповідь одної молодої вагітної жінки: "Мій тато курив, скільки себе пам'ятаю. Курив на кухні, в туалеті. Я була маленька, і весь час йому говорила, що це шкідливо, що я не хочу його смерті. Тоді батьків моє піклування зворушувало. Батько не кинув. Була підлітком - агресивно воювала проти його куріння, сипала фактами, переконувала, ховала сигарети, підкладала у них тарганів. Не допомогло. Навіть тепер, коли я чекаю дитину, батько продовжує курити у квартирі, де я живу. Він, неначе вибачаючись, говорить про свою сильну залежність. Але зараз я цього не потерплю. Тепер розмова іде не про ЙОГО звичку, здоров'я або життя. Тут порушується базове, невід'ємне право МОЄЇ ДИТИНИ на життя та здоров'я. Або дим, або ми - це мій ультиматум!"

Куріння у квартирі - як часто таке буває? ЩО відчуває той, хто не курить (дорослі, діти) у такій ситуації? Хто і як може змінити ситуацію на краще? Чи може дитина самостійно змінити звичні сімейні норми, яку допомогу можуть йому надати некурці-дорослі?
   Чи часто дорослі у вашій родині дослухаються до думки і позиції дитини в прийнятті рішень, які прямо її стосуються? Напевне, багато хто чув про Конвенцію про права дитини. Там є окрема стаття 12, яка забезпечує право дитини на участь (зачитуємо). Що заважає в наших родинах дотримуватись таких рекомендацій? Давайте згадаємо ситуації, коли наші діти брали участь в обговоренні: як вони після цього ставились до виконання спільних рішень? Що можна зробити, щоб наші діти дійсно активно брали участь в житті родини?

Безпечна відстань від сигарети

   Вулиці, зупинки громадського транспорту, парки вважаються територією відкритого повітря. Передбачається, що дим від сигарети швидко розчиняється, не заподіює шкоди або незручностей людям. Ось стою в щільному натовпі на зупинці, і не скажу, що навколо мене свіже повітря. Дуже хочеться визначити безпечну відстань від сигарети, попросити моїх сусідів по очікуванню відійти від мене на .. метрів. Адже право сусіда махати руками закінчується біля мого носа. Щодо диму мій ніс дуже чутливий, я злюсь, нервую, навіть якщо людина йде і курить на відстані 50 метрів переді мною. 

Курці іноді намагаються відходити від дітей на прогулянках, коли закурюють. Як далеко вони відходять? Яку відстань ви би назвали безпечною для здоров'я того, хто змушений вдихати дим? Як може той, хто не курить, попросити курців на зупинках чи в парках не курити поблизу?

Моя мама курить

   Мені 5 років, я дуже люблю свою маму. Мені дуже подобається гратися, розмовляти і гуляти з нею. Але на будь-якій прогулянці буває момент, який я дуже не люблю, це коли мама проганяє мене, відсуває, вимагає, щоб я не підходила. Це моменти, коли моя мама курить. Я хотіла б бути такою самою стрункою, красивою і чудовою, як моя мама. Вона сміється, коли я ходжу чи говорю так, як вона. Та коли я беру олівець у рот і вдихаю з нього повітря, то мама дуже сердиться. Напевне, в цих сигаретах є щось таке, що сильно змінює маю маму, робить її злою. 

Як реагує дитина, коли мама просить її відійти подалі? Хто може і повинен захистити дитину від вимушеного вдихання тютюнового диму? Який аргумент був би для мами найпереконливішим, щоб вона не курила при дитині? Від кого мамі потрібно почути про шкоду пасивного куріння?

Розмова з дітьми про реалізацію їх прав

   Для дітей дуже важливо усвідомлювати, що про них хтось піклується, що вони не самотні на планеті, що є документи, які покликані захистити їх від насильства з боку батьків. Тому з підлітками варто обговорювати статті Конвенції про права дитини. За формою дискусію можна побудувати таким чином: спочатку ставимо питання із їх життя, потім вибираємо невелику цитату (статтю), зачитуємо її перед класом. Тепер обговорення того, що передбачала та чи інша стаття, як можна змінити неприйнятну, дискримінуючу ситуацію, про яку йшлося у вступній частині бесіди. Для розмови з дітьми краще користуватися не повним текстом статей Конвенції, він великий і зі складною лексикою, а коротким викладом основних положень статті.

Найкраще забезпечення прав дитини

   Чи знайома вам ситуація, коли мама курить біля дитини? Які відчуття така картина у вас викликає? Чи бували ви самі в ситуації змушеного вдихання тютюнового диму? Яку шкоду вашому здоров'ю може спричинити пасивне куріння?

Стаття 3 Конвенції про права дитини в короткому викладі: Всі дії у відношенні до дитини мають у повному обсязі враховувати її інтереси. Держава повинна забезпечувати відповідне піклування про дитину, якщо батьки або інші особи, на яких покладено цю відповідальність, цього не роблять.

Звичайно, в цій статті йдеться і про забезпечення дитини харчами, умовами для життя, для отримання освіти. Як вам здається, мама чи тато, які курять біля дитини, порушують цю статтю Конвенції? Хто і як міг би змінити ситуацію, захистити дитину? Які дії з боку держави можуть захистити вас, наприклад, від вимушеного вдихання тютюнового диму (закон про заборону куріння в громадських місцях, в квартирах, інформаційна кампанія для батьків)? Що ви самі могли б зробити для захисту свого права на вільне від диму повітря?

Свобода висловлення думок та поглядів дитини

Давайте сьогодні обговоримо, хто приймає рішення у вас удома? Про розташування меблів, про місце відпочинку, витрату грошей, наприклад. Якщо вдома щось було заборонено, то хто і як може це дозволити? А якби у вас вдома було дозволено курити (чи є такі родини?), хто міг би змінити це правило і ввести заборону на куріння?

Статті 12 і 13 у короткому викладі: Дитина має право вільно виражати свої погляди. Дорослі повинні приділяти цим поглядам уваги при вирішенні будь-яких питань, які стосуються цієї дитини.

Дитина має право висловлювати свої погляди, отримувати інформацію, передавати інформацію та ідеї.

? Куріння вдома - чи стосується це питання дитини, яка там живе? Ваші батьки питають вашої думки про це? Чи може ваша позиція вплинути на рішення важливого питання в родині? Як можна зробити так, щоб вашу думку почули? Як ваші однолітки реагують на те, що біля них курять батьки, лікарі в поліклініці, водій у транспорті? Знаючи ситуацію у себе вдома, як ви думаєте, які аргументи та підходи допомогли б дітям зробити свою оселю (під'їзд, школу, поліклініку) вільними від тютюну?
Доступ до відповідної інформації

? Ви, напевне, знаєте, для чого робиться тютюнова реклама? Як ви думаєте, чи вона правдива? Якої інформації про тютюн немає на рекламних плакатах (про шкоду, смерті, імпотенцію, жовті зуби тощо)? Де і від кого ви можете отримати об'єктивну інформацію про тютюн?

Стаття 17 в короткому викладі: Держава має забезпечити доступ дітей до інформації і матеріалів із різних джерел, вона має заохочувати поширення засобами масової інформації матеріалів, які сприяють соціальному і культурному розвиткові дитини і здійснювати кроки щодо захисту дітей від шкідливої інформації.

? Тютюнова реклама - це шкідлива чи корисна інформація? Як держава могла б вберегти вас та інших дітей від тютюнової реклами? Давайте придумаємо телевізійні ролики, щоб усі діти країни через них мали доступ до об'єктивної інформації про тютюн (ролики не повинні бути нудними чи повчальними). 
Рівень життя

? Як вам здається, ваша родина задовольняє всі необхідні потреби в їжі, одязі, освіті? На що вам і вашій родині не вистачає грошей, на чому ви економите?

Стаття 27 у короткому вигляді: Кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку. Батьки несуть основну відповідальність за забезпечення необхідного рівня життя. Обов'язок держави полягає в тому, щоб створити відповідні умови для реалізації цієї відповідальності. Зобов'язання держави можуть включати надання матеріальної допомоги батькам та їхнім дітям. 

? Уявіть, що хтось із батьків у родині курить. Скільки грошей у місяць із сімейного бюджету вилітає в трубу? (Підраховуємо за середньою вартістю пачки або за реальною ситуацією у когось в класі, до отриманої суми можна додати умовну суму на ліки у разі виникнення серцево-судинних чи бронхіальних захворювань, викликаних курінням). Давайте подумаємо, що необхідне вам можна було б купити на ці гроші?

За матеріалами сайту http://www.adic.org.ua/

Категорія: Для батьків | Додав: sohik (21.09.2010)
Переглядів: 981 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
-
Головна » »
Переглядів: | Додав:
Міні профіль
Гость

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:13:09

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Наша адреса

51800

Дніпропетровська обл.

Петриківський район

смт. Петриківка

вул. Шевченка б.3

тел. 2-17-85
Щоденик
Електронні щоденники
 «Для Вас батьки»
Сайти Петриківщини
Пошук
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2018