Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSЧетвер, 25.04.2024, 13:57

Петриківська філія Петриківського опорного закладу освіти І-ІІІ ступенів Петриківської селищної ради


Share |
Твоя мова
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [19]
Для батьків [1]
Цікава інформація [27]
Класному керівнику [5]
Методична робота [13]
Сценарії свят [1]
Виховання [1]
Для учнів [1]
Психологія [0]
Умілим ручкам [3]
Критерії оцінювання [3]
ДПА [0]
Дніпропетровщина
Точний час
Храм
 СВЯТО-ПОКРОВСЬКИЙ СОБОР
Цікавинки
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 118
Статистика




Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Cьогодні були на сайті

Гість,

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ФЛОМАСТЕРУ - 50 РОКІВ. ТРУБОЧКА ТУТАНХАМОНА, ЩО ПІДКОРИЛА СВІТ

Фломастер - інструмент для писання, і малювання за допомогою фарби, що стікає з резервуару. Був винайдений німецькою фірмою Edding в 1960 році. Фломастерами називають декілька видів пишучого приладдя: маркери, приладдя для виділення тексту, капілярні ручки і власне фломастери. Розрізняються вони складом фарбувальної речовини, формою і призначенням. 17 березня 1960 року в Японії надійшли у продаж різнокольорові фломастери.

(Вікіпедія)

Наша мова міцно увібрала в себе слово «фломастер» в кінці 1960-х. Таку назву отримала ручка з пористим стержнем, яку винайшли на початку того ж десятиліття японці, потім дещо удосконалили американці і яку декілька років потому почали виробляти і в СРСР.

Еволюція майстра «Фло» 
Перший в історії людства фломастер було винайдений в Стародавньому Єгипті. Цей пристрій для писання був знайдений в гробниці Тутанхамона: мідна ручка зі вставленою в неї свинцевою загостреною трубочкою; усередині трубочки знаходилася тростинка, що заповнювалася чорнилом, яке просочувалося по волокнах стебла, накопичувалося на загостреному кінці і при письмі залишало чіткий слід на папірусі.

Наш час
60-і Фломастер був винайдений в Германії, фірмою, яка займалася виробництвом фарб, олівців і чорнила. Вперше на прилавки магазинів фломастери надішли в Японії. Вони були всього трьох кольорів — червоні, чорні і сині.

70-і Перші роки фломастери продавалися погано. Лише після того, як в США зняли серію рекламних роликів з персонажами діснеєвських мультфільмів, що малюють новинкою, справи у фломастера різко пішли в гору.

80-і Фломастери остаточно завоювали світ. Вони продаються в картонних, пластикових і навіть металевих упаковках. В цей час в Китаї з'являються набори з 72 кольорів.

90-і і наші дні. З'являються фломастери з ефектами акварелі, для роботи по текстилю і навіть «магічні» фломастери — змінюючі кольори. У Детройті (США) проходять фестивалі, де художники представляють роботи виключно намальовані фломастерами і маркерами.

Трохи про назву
Щасливе дитинство важко уявити собі не лише без іграшок, але і без приладдя для малювання — кольорової крейди, олівців і фломастерів. І якщо деякі іграшки-талісмани і олівці можуть перекочувати пізніше в доросле життя, то крейда і фломастери майже напевно асоціюватимуться виключно з початковою школою, де все просто і знайомо. З крейдою дійсно все ясно, а ось слово «фломастер» у допитливих дітей і їх батьків напевно викликає певні питання. Особливо в тих, хто знайомий з англійською мовою. Адже слово, що володіє, здавалося б, сильним британським акцентом, не вживається зараз і, більш того, ніколи не вживалося жителями США або Англії.

У наших тлумачних словниках «фломастер» виводять з англійської flowmaster, яке марно шукати в британських і американських джерелах. У більшості західноєвропейських країн назва цієї ручки пов'язана з матеріалом стержня — фетром (наприклад, англійською це felt-tip pen, французькою — feutre, німецькою — Filzstift і так далі). Припущення, що це найменування могли привласнити їй японці, також виявляється неспроможним. У Країні сонця, що сходить, цей предмет іменують хоч і на англійський зразок, але інакше: мадзику-пен і сайн-пен (від англ. magic pen і sign pen — «чарівна» і «знакова» ручка, відповідно).

Звідки ж тоді взялося це слово? Перевірка словників показує, що воно існує в досить обмеженій кількості мов, але при цьому приголомшує їх географія: польською «фламастер», болгарською «флумастер», сербохорватською «фломастер», «фломастер» на мові хінді і навіть арабський «Калям флумастир» з афганською «фломастир» на додаток.

Виникає серйозна підозра, що це слово в значенні «ручки» з'явилося на світ саме в англійській мові Індії (де також використовується його синонім — waterpen, тобто «водяна ручка»). Історія цього слова, ймовірно, така. На Заході ще до винаходу фломастера застосовувалося особливі водянисті чорнила під торгівельною маркою Flowmaster, які були популярні серед любителів граффіті, що використовували їх в своїй творчості. Цим же чорнилом просочували стержні перших фломастерів-маркерів, «чарівних ручок» або як завгодно. Спочатку ці вироби випускалися у вигляді, який дозволяв заправляти їх по декілька разів. В Індії, колишній англійській колонії, що підтримувала тісні зв'язки із західним світом, назва чорнила була перенесена на саму ручку. А оскільки в 1960-і роки країна вела активну торгівлю і з соціалістичними країнами, слово «фломастер» попало в лексикон ряду східноєвропейських мов. Можливо, в арабську воно також попало з хінді.

У 1990-і роки «фломастер» був посунений в нашій розмовній мові модним словом «маркер», прибулим вже безпосередньо із Сполучених Штатів. У США перші фломастери були випущені під торгівельною маркою Flair marker, яка і стала асоціюватися там з цим виробом.

На закінчення варто відзначити, що в даний час патент на маркери Flair, що належав американцям, викуплений індійською фірмою. Мимоволі створюється враження, що індуси випробовують якесь особливо трепетне відношення до цієї приналежності для письма і малювання.

Групи фломастерів
- традиційні фломастери з вентильованими і невентильованими ковпачками; - товсті фломастери;
- фломастери з ефектами акварелі;
- фломастери для роботи по текстилю;
- фломастери з додатковими ефектами;
- «магічні» фломастери — міняючі кольори.


Класифікація наборів

  • по колірності (зазвичай 6, 10,12, 18, 24 кольорів);
  • за типом упаковки (блістер, картонна коробка, пластикова упаковка, упаковка у вигляді пенала, у вигляді сумочки та інші);
  • формою (круглі, шестигранники, тригранні);
  • за типом ковпачка (з вентильованим і невентильованим ковпачком).

Вимоги, що пред'являються до фломастерів 
Фломастери, як і всі товари для дітей, що продаються на території України, повинні мати гігієнічний сертифікат. Гігієнічний стандарт вказує максимально допустимий вміст важких металів та інших хімічних елементів в матеріалах, з яких виготовлений товар. 
Також необхідною є інформація на упаковці українською мовою або хоч би спеціальні наклейки з інформацією.

Фломастери є товаром, який після закінчення терміну придатності вважається непридатним для використання за призначенням.

Ковпачок. Він має бути вентильованим, що дозволить дитині дихати при випадковому заковтуванні. Стандарт позначає необхідну міру вентильованості - вісім літрів повітря в хвилину.

Заглушка. Ця деталь, будучи привареною до корпусу, перешкоджає витіканню з нього чорнил і заковтуванню їх або самої заглушки дитиною.

Корпус. Може бути виготовлений з поліпропілену або полістиролу. Поліпропілен кращий по ряду чинників, основним з яких є міцність корпусу, виготовленого з цього матеріалу. Від матеріалу, з якого виготовлений корпус, часто залежить і термін придатності фломастера. У поліпропиленовому корпусі чорнило не висихає набагато довше.

Довжина сліду. Слід розглядати поєднання різних характеристик, що визначають тривалість письма. Намальований фломастером слід характеризується довжиною і яскравістю. Яскравість сліду визначається витратою чорнила на 100 м. По європейських стандартах безперервна лінія, яку може намалювати фломастер (довжина сліду), має бути не менше ніж півкілометра. При цьому витрата чорнила на 100 м не має бути менше 190 міліграма.

Чорнила. Сучасне чорнило, використовуване у фломастерах, повинне змиватися з тканин і з рук (або інших частин тіла).

Категорія: Мої статті | Додав: sohik (17.09.2010)
Переглядів: 1803 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
-
Головна » »
Переглядів: | Додав:
Міні профіль
Гость

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:13:57

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Наша адреса

51800

Дніпропетровська обл.

Петриківський район

смт. Петриківка

вул. Шевченка б.3

тел. 2-17-85
Щоденик
Електронні щоденники
 «Для Вас батьки»
Сайти Петриківщини
Пошук
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2024