Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вихід | Вхід | RSSСубота, 20.04.2024, 13:21

Петриківська філія Петриківського опорного закладу освіти І-ІІІ ступенів Петриківської селищної ради


Share |
Твоя мова
Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [19]
Для батьків [1]
Цікава інформація [27]
Класному керівнику [5]
Методична робота [13]
Сценарії свят [1]
Виховання [1]
Для учнів [1]
Психологія [0]
Умілим ручкам [3]
Критерії оцінювання [3]
ДПА [0]
Дніпропетровщина
Точний час
Храм
 СВЯТО-ПОКРОВСЬКИЙ СОБОР
Цікавинки
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 118
Статистика




Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Cьогодні були на сайті

Гість,

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ДІТИ Й ЗАЙВА ВАГА

Уявіть собі, сім'я «в тілі»: товстенький тато, товстувата добра мама... І нервовий тучний хлопчик і нещасна до глибини душі дівчинка із зайвими кілограмами! Повній мамі скажуть, що вона приваблива. Таті - що він солідний. А хлопчиськові або дівчинці? Діти жорстокі.

Ще зрозуміло, коли малюкові не пощастило з дитинства - у нього діабет або захворювання ендокринної системи. Але якщо ви власними руками випестували «ненажеру» - як потім позбавитися від відчуття провини? Коли він /вона, стаючи підлітком, ридатиме від усвідомлення своєї непривабливості. Не доводьте до цього! Пам'ятаєте, що кожна з'їдена шоколадка до обіду - це не заохочення і задоволення для улюбленого отрока, а причина ожиріння. 

"Ложечку за маму, ложечку за тата"

З тарілки треба з'їдати все - це застаріла, традиційна формула, причина всіх бід. Дітей годувати над силу не можна. І не можна влаштовувати спектаклі за столом («Який ти розумник, з'їв всю кашку! Їж - будеш великим і сильним!»), умовляти. Згодом дитина звикне до великих порцій, а сенс слова «голодний» загубиться. 
Учені проводили експеримент (це класичний експеримент, про нього в університетах психологам розповідають): зібрали 2 групи дітей. Одну годували так, як це робить більшість батьків (описано вище в абзаці), а іншій пропонували «шведський стіл». На ньому було по декілька видів перших, других та третіх страв, салати, терта морква, буряк і солодке. Цукерок і печива було стільки, щоб вистачило всім дітям наїстися до нестями. На вибір страв ніхто не впливав – діти вибирали самостійно. Як ви здогадалися, перші два тижні вони дійсно їли багато цукерок. Та після того, як вони перестали відчувати штучний дефіцит солодкого, ніхто не наголошував на тому, що потрібно їсти, діти відчули свободу вибору. Найпопулярнішою стравою стали салати з тертої моркви та буряку! Діти стали самостійно вибирати саме ті продукти, які потрібні організму, поживні та корисні. Цукерок вони їли не більше 1-2 на день. І без ентузіазму. Що й казати про дітей, яких годували за звичними принципами. Вони переїдали солодкого за першої нагоди. Звичайно, ймовірність алергії у дітей з контрольної групи (традиційне годування) була значно вищою.

Усі хвороби від нервів. І ожиріння.

Психологи вважають, що повнота - це найчастіше результат психологічного дискомфорту, наслідок невирішених проблем. Страхи, відсутність любові і належної уваги, внутрісімейні нелади, явні або приховані неврози позначаються на вазі дитини.
Дорогі мами і тата, любіть своїх дітей, частіше хваліть їх за справу, укріплюйте упевненість в тому, що вони єдині і неповторні. Навчіть їх любові до самих себе, до власного тіла. 

Товстунів стало в три рази більше!

Страшно уявити, що буде з наступними поколіннями: відсоток дітвори, страждаючих від зайвої ваги, росте в геометричній прогресії. За статистикою, з 90-х років серед 2-4-річних дітей відхилення ваги тіла він норми зросли майже в два рази. А серед дітей від 6 до 15 - в три рази!
Біда в тому, що багато батьків не помічають недоліків у своїх дітей, та і у себе теж. За зовнішнім виглядом маленького чада важко судити про наявність або відсутність ожиріння - усі малюки зазвичай виглядають пухкими. 

На думку лікарів, повні діти частіше захворюють запаленням легенів, карієсом (їдять багато солодкого), серцево-судинними недугами. Зазвичай вони малорухливі, що веде до нових відкладень жиру й небажання рухатися. Замкнуте коло! Їм важко серед худих, активних однолітків - адже над ними сміються і не приймають в ігри. Тоді маленькі товстунчики замикаються в собі, рідко ходять гуляти і віддають перевагу компанії телевізора або комп'ютера. До підліткового віку такі хлоп'ята вже зовсім відвикають бігати, рухатися, знайомитися з людьми. І повніють далі, уже не стільки від їжі, скільки від сором'язливості й замкнутості. Неприємна картина.

10 причин зайвої ваги у дітей:

1. Перегодовування. Часто в дітей по методу «За маму, за тата» запихають їжі набагато більше, ніж потрібно.

2. Солодощі. Надлишок солодкого дає енергії більше, ніж малюк може витратити, і відкладається на тілі. 

3. Газовані напої і солодкі соки. 

4. Реклама «поганої» їжі. По телевізору часто демонструють висококалорійну смакоту, тому діти постійно просять гамбургери, чіпси і шоколад. «Купи!», «Дай!», «Хочу!» - прямий наслідок реклами і поганого виховання. Не потурайте витребенькам і капризам - відволікайте, пояснюйте, що це шкідливо або дуже дорого. І краще не брехати, що несмачно, адже спробує - і засумнівається у вашій чесності.

5. Тривоги й стреси. Щоб справитися з внутрішніми переживаннями, діти (утім, як і дорослі) відправляються до холодильника. Адже висококалорійна їжа - джерело гормону задоволення, який заглушає страхи і неприємності.

6. Недосипання. Стресовий стан організм намагається пом'якшити смачною, вуглеводною їжею.

7. Автомобіль. Батьки, які відвозять своїх дітей в школу на машині, відучують їх від руху, провокують порушення обміну речовин. 

8. Телевізор і комп'ютер. Мабуть, це ворог номер один в сімейній боротьбі за стрункість. 

9. Генетичні передумови. Огрядність батьків - це привід для тривоги, оскільки схильність до повноти передається по спадку в більшості випадків. Таким батькам варто особливо пильно стежити за режимом харчування малюка.

10. І лише десята причина має чисто медичну основу: це порушення в роботі ендокринної системи. 

Оголошуючи війну ожирінню, насамперед потрібно, само собою зрозуміло, звернутися до лікаря. Можливо, причина зайвої ваги - це гормональний збій в організмі, тоді обмеження в їжі навряд чи допоможе (точніше, вони без лікування не принесуть потрібних результатів). А дієтолог завжди проконсультує вас із питаннь правильного харчування: скільки вашому чаду потрібно білків, вуглеводів, жирів в день насправді. Не тільки щоб схуднути, але й підтримувати здоров'я.

Золоті правила для дбайливих батьків:

1. Переконайтеся, що всі члени сім'ї харчуються раціонально: дотримуються режиму, не харчуються самими бутербродами. Раціональність повинна полягати і в тому, що подається на стіл. Заповнюйте холодильник свіжими овочами, фруктами, крупами, хлібом з муки грубого помелу. Відправте до відра для сміття чіпси, газовану воду і все, що називається фаст-фудом. Це шкідливо не тільки для фігури, але й для дитячого здоров'я взагалі.

2. Поки апетит дитини не зіпсований, не примушуйте її їсти тільки тому, що треба. Вона краще знає, голодна вона чи ні.

3. Їжа не заохочення і не покарання. Не можна нагороджувати їжею або позбавляти їжі за «подвиги». 

4. Зберіть волю в кулак - обмежуйте малюка в прогляданні телевізора і захистіть його від реклами солодощів.

5. Рухатися - головне правило струнких. Влаштовуйте сімейні походи і прогулянки пішки. Не жалійте грошей на придбання домашніх «спортивних куточків», велосипеда. Або на абонемент в басейн.

6. Дитина не повинна тинятися без діла: завжди тягне на кухню, щоб зайняти себе хоч би їжею. Запишіть її в спортивну секцію, музичну школу, басейн, танці, боротьбу, художню школу або в який-небудь інший гурток. 

7. Затвердить разом з дитиною «Правило три не дуже» - не дуже багато, не дуже шкідливо і не дуже солодко. 

8. І звичайно, запам'ятаєте: спосіб життя дитини - це копія вашого способу життя. Якщо ви упевнені, що спорт - це даремне проведення часу, і ніколи не відмовляєтеся від кухля пива перед телевізором з жирною закускою, не дивуйтеся, що ваше чадо має проблеми з вагою. Починати боротьбу проти ожиріння потрібно перш за все з себе. Чи не так?

Утім, поняття зайвої ваги відносне. Головне - це, звичайно, здоров'я і психологічний комфорт. Якщо ваша дитина відчуває себе упевнено у власному тілі, приймає себе такою, яка є; якщо радіє життю, а ровесники обожнюють її, не зважаючи на невелику пухкість, чи варто утрудняти його дієтами? До того ж, в перехідному періоді, коли організм почне перебудовуватися, «зайве» може зникнути само. Дитина повинна любити себе і відчувати любов оточуючих. Це перш за все.

Категорія: Мої статті | Додав: sohik (17.09.2010)
Переглядів: 905 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
-
Головна » »
Переглядів: | Додав:
Міні профіль
Гость

Повідомлення:

Група:
Гості
Час:13:21

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Наша адреса

51800

Дніпропетровська обл.

Петриківський район

смт. Петриківка

вул. Шевченка б.3

тел. 2-17-85
Щоденик
Електронні щоденники
 «Для Вас батьки»
Сайти Петриківщини
Пошук
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Copyright MyCorp © 2024